Auta, motocykle

Gdy aparaty foto rozpoczęły wkraczać do komórek…

Aktualnie właściwie każdy posiada smartphone z Androidem oraz pozytywną cechą tego systemu operacyjnego jest to, że jest on absolutnie wielozadaniowy (tak naprawdę jak cały smartfon). Co to oznacza? To znaczy, że smartfona używamy już nie tylko do dzwonienia, niemniej jednak także przykładowo jako konsoli do gier, odtwarzacza muzyki, filmów oraz dodatkowo fotograficznego aparatu.

Priorytetowo ta ostatnia możliwość jest ciekawa, ponieważ znaczy ona, że praktycznie nikt z nas nie chodzi już z osobnym cyfrowym aparatem. Kiedy aparaty foto poczęły wstępować do komórek, to były one dość tandetnej jakości, jednak teraz obiektywy stosowane w komórkach są tak wyśmienite (zarówno pod względem dużej ilości megapikseli, jak również samej klasy optyki), że bezproblemowo można wykorzystywać je jako głównego aparatu.

Przeszkoda pojawia się wyłącznie w tym miejscu, jeżeli zmieniamy komórka lub np poprzez przypadek usuniemy zdjęcie (kradzież smartfona jest nadal większym kłopotem). Poprzez totakże na bieżąco musi być robiona kopia zapasowa android. Na szczęście bywa to opcja wmontowana w każdy komórkę i wystarczy ją załączyć w menu ustawień (uzyskajmy pewność, że kopia tyczy się wszystkiego, czyli również obrazków, a nie przykładowo wyłącznie spisu kontaktów).

Jest także dodatkowa opcja na kopia zapasowa zdjęć android – bywa to przenoszenie wielu świeżo wykonanych obrazków na nasz stworzony przez siebie dysk Google przypięty do konta. Za darmo mamy tam 15GB pojemności co spokojnie starcza na kilka tys. obrazków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *