Inne

Jednym z rozwiązań pozwalającym na poradzenie sobie z kłopotem jest pożyczenie brakujących pieniędzy.

Z pewnością nie sposób kłócić się ze znanym wszystkim przysłowiem mówiącym, że najlepszym obyczajem jest nie pożyczać pieniędzy w ogóle, ale świat ma jak zwykle do wtrącenia swoje tzw. trzy grosze i w zasadzie nierealne jest obecnie spotkać kogoś, kto nie miałby w ciągu swojego życia problemów powiązanych z finansową płynnością.
Niezależnie od tego czy te problemy tyczyły się budżetu domowego czy budżetu firmowego, to przykładowym z rozwiązań , które pozwala na poradzenie sobie z kryzysem jest z pewnością pożyczenie gotówki. Najlepszym wyjściem byłoby zapewne pożyczenie niezbędnej sumy od przyjaciół i najbliższej rodziny, którzy nie żądaliby w zamian odsetek od tego kredytu, lecz bywa i tak, iż nie znamy nikogo kto poratowałby nas środkami finansowymi albo po prostu nie lubimy się prosić o gotówkę (niestety pożyczanie od rodziny ma swoje słabości). W tak zaistniałej okoliczności z pomocą przychodzą wam zazwyczaj banki lub instytucje pozabankowe, które za należytą opłatą (to znaczy oprocentowaniem) dadzą wam potrzebne pieniądze.
Zdobycie kredytu w banku, choć z reguły jest tańsze niż get-money.pl – szybka pożyczka pozabankowa, wymaga od nas jednakże posiadania dość dużej zdolności kredytowej i dobrej historii , która dotyczy spłaty wcześniejszych zobowiązań. Jeśli nie posiadamy tychże cech to praktycznie będziemy mogli w zasadzie zapomnieć o kredycie w banku, który pobiera co prawda mniejsze oprocentowanie, ale i nie jest skłonny ryzykować. Całkiem inaczej sprawy wyglądają w sytuacji spółek pożyczkowych, dla jakich pułap podejmowane z ich strony ryzyka jest niesłychanie dużo wyższy aniżeli w wypadku zwykłego banku, co jest jednakże związane z nieco wyższymi odsetkami jakie trzeba będzie nam zapłacić za przyznanie kredytu. Nie ulega wątpliwości, iż nic nie ma za darmo a także im większe ryzyko ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje on za to większego przychodu. Należy mieć na uwadze fakt, iż część wierzycieli w ogóle nie będzie mogła spłacić własnego zobowiązania i to z tym ryzykiem powinna się liczyć instytucja , która decyduje się na pożyczenie wam gotówki. Jest jednak i tak, że w poniektórych przedsiębiorstwach pożyczkowych, zwłaszcza tych z większym kapitałem i dłuższym stażem na rynku, będziemy mieli możliwość wziąć pożyczkę bez jakichkolwiek kosztów ze względu na reklamę. Istnieją pewne kwotowe ograniczenia i z reguły powinno się tego typu zobowiązanie oddać dość szybko (zwykle nie jest to dłużej niż w przeciągu 60 dni), niemniej jednak za to nie musimy oddawać ani grosza ponad to co pożyczyliśmy od danej firmy.
Korporacje pożyczkowe także zwracają dużą uwagę na zdolność kredytową osoby, która pragnie u nich pożyczyć pieniądze aby spełnić własne potrzeby, jednak w tej sytuacji istnieje możliwość pozwolić sobie na trochę gorszą historię kredytową a także nieco gorsze zarobki. Ceną za takie pobłażliwsze podejście do nas jest całościowy koszt jaki przyjdzie nam ponieść podczas spłacie zobowiązania, jaki z pewnością przewyższy 10 procent w skali roku, a w bardzo wielu sytuacjach sięgnie także kilkudziesięciu procent rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *