Auta, motocykle,  Inne

Jeżeli już takie uszkodzenia w przewodach nie są zbyt ogromne to możliwe jest użycie właśnie takiego mechanizmu jak uszczelniacz chłodnicowy.

Uszczelniacz do chłodnicy uszczelnienia.pl stosowany jest w wypadku występowania różnego typu niedużych nieszczelności w układzie chłodniczym auta. Jeżeli uszkodzenia w przewodach nie są zbyt ogromne to dopuszczalne jest zastosowanie takiego środka jak uszczelniacz do chłonic. Środek ten zawiera niedużych rozmiarów cząsteczki aluminium, których zadaniem jest załatanie dziur w układzie chłodniczym auta, nawet tych malusieńkich rozmiarów.

 

Prócz tego środek ten w żaden sposób nie ma wpływu ani na funkcjonowanie układu, ani na prawidłowe funkcjonowanie chłodnicy. Stosuje się go stosunkowo prosto. Wsypuje się zwyczajnie preparat do układu chłodniczego, co możemy zrobić własnymi siłami, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Preparat rozejdzie się po układzie w około piętnaście min. Po upływie tego czasu można bez problemu ponownie włączyć pojazd. W pojazdach osobowych obok uszczelniacza znajduje się także element taki jak uszczelniacz wału korbowego. Tego typu uszczelniacz wnikliwie uszczelnia połączenie korbowego wału wraz z blokiem silnika. Pojawienie się różnego typu usterek uszczelniacza najczęściej stwarza kłopoty takie jak wyciekanie oleju napędowego z silnika samochodu.

 

Wymiana tego detalu jest kwestią dość trudną, dlatego znakomicie jest to dać zaufanemu mechanikowi samochodowemu. Ażeby wymienić taki detal trzeba zdemontować w pojeździe cały silnik. Dopiero wtedy jest do niego dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *