Dom,  Inne,  Nieruchomości

Kominek prócz funkcji estetycznych pełni też funkcje grzewcze.

Bardzo bardzo ważnym elementem każdego kominka są niewątpliwie profesjonalne wkłady kominkowe. Kominek prócz walorów estetycznych pełni także funkcje grzewcze. Dlatego prawie każdy wkład kominkowy musi być wytrzymały na kilku godzinne działanie wysokiej temperatury ( w tym również na jej zmiany) oraz dodatkowo nie rdzewieć.

 

Oprócz tego powinien tak gromadzić ciepło, aby oddawać je jeszcze przez jakiś czas po zgaszeniu płomienia w palenisku. wkłady kominkowe Defro można podzielić na żeliwne wkłady kominkowe lub wkłady kominkowe ze stali. Wkłady żeliwne wykonywane są z odlewów żeliwnych, czyli ich dno, ściany, plecy i czopuch robione są z tego materiału. Jeśli ścianki są odlewane, to wówczas nie ma spawów oraz połączeń. Dzięki temu są wyjątkowo szczelne. Natomiast w sytuacji płyt żeliwnych, po pewnym czasie będą mogły się niestety rozluźnić. Z żeliwa możemy uformować różne formy. Tak zatem takie wkłady tworzone z tego typu tworzywa mają przeważnie ozdobną formę. Do pomieszczeń o nowoczesnym wystroju z pewnością lepiej będą pasowały wkłady stalowe.

 

Obecnie rynek proponuje więcej rodzajów wkładów ze stali , szczególnie tych które mają płaszcz wodny. Stalowe wkłady nie akumulują ciepła tak wyśmienicie jak wkłady żeliwne, lecz ich komory spalania są wyłożone płytami z szamotu lub wermikulitu. Są to produkty o pojemności cieplnej znacznie większej aniżeli żeliwo. Wyróżniamy jeszcze gazowe wkłady do kominka. Kominki gazowe zasilane mogą być gazem ziemnym lub LPG – ze zbiornika albo z butli. Trzeba wiedzieć, że do kominków zasilanych na gaz musimy koniecznie doprowadzić instalację gazową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *