Elektronika,  Inne

Najcenniejsze są słowa, jakie same z siebie się pozycjonują.

Zapewne każdy człowiek udzielający się w branży internetowej, i wiele osób spoza tej branży, słyszało co nieco o gigantycznych cenach niektórych stron internetowych. Niektóre z nich sprzedawane są za miliony. W jaki sposób określić wartość witryny www i dobrze na niej zarobić? Nie jest to wcale jednoznaczne i proste.

 

Przede wszystkim trzeba podzielić wycenianie stron www na dwie rzeczy: to wycena serwisu. Jest możliwość sprzedać tylko domenę, inaczej adres strony internetowej, lub skończony a także funkcjonujący już serwis czy blog. I wcale nie jest powiedziane, że więcej zyskamy na gotowej stronie, ponieważ zdarza się, że sam dobry adres jest warty dużo więcej. Jakie adresy stron internetowych są tak wiele warte? Najbardziej cenne są ewidentnie wyrazy, które praktycznie same z siebie się pozycjonują. Sklep zajmujący się sprzedażą obuwia z adresem obuwie.pl na pewno ma znacznie większe szanse na sukces niż zupełnie nowa, przez nikogo nieznana nazwa. Podobnie będzie z biżuterią czy innymi branżami. W pewnych przypadkach słowo nie musi pochodzić nawet z języka polskiego.

 

Rezerwując domenę zawierającą nazwę korporacji, która prawdopodobnie za niedługo będzie funkcjonować na terenie rzeczpospolitej polskiej też może okazać się bardzo dobrym pomysłem. Wycenianiem ukończonych portali www trudnią się natomiast profesjonaliści, bo w tym przypadku trzeba zauważyć nie tylko i wyłącznie to jaki ewentualny dochód uzyskuje strona, lecz również – a może właśnie przede wszystkim – jaki posiada potencjał. Przy ocenie potencjału każdej strony powinno się być przede wszystkim niezwykle przewidującym i mieć dostęp do wielu analiz, które przygotowują eksperci w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *