Auta, motocykle

Różne języki mogą budować mózg na różnorakie sposoby.

W związku z tym, iż osiem miliardów osób żyje na jedynej dotąd znanej planecie we wszechświecie, istotne jest, żebyśmy się potrafili porozumiewać. I jak poświadczy każdy terapeuta relacji, genialna komunikacja jest kluczem do tego, żeby się dogadać. Jest to o wiele prostsze, jeśli co najmniej umiecie rozumieć się nawzajem.Ale edukacja obcych języków jest o wiele bardziej skomplikowana. Dany język a także kultura są tak zaplecione, że edukacja obcego języka buduje zrozumienie kulturowe oraz zapewnia szeroki wgląd w to, jak inni ludzie postrzegają świat.

Relatywiści językowi uważają, że, sądzą, że sposób, w jaki postrzega się otaczający świat, jest kształtowany przez język, którego używamy na co dzień.Badania udowodniły , że ta sama jednostka może mieć różnorakie odpowiedzi na zadawane pytania w zależności od języka, w którym pytanie jest tworzone!Różnorodne języki potrafią budować mózg na różnorakie sposoby. W poniektórych językach obcych współrzędne – północ, południe, wschód oraz zachód – są stosowane do lokalizacji czegoś, przenigdy terminów subiektywnych, takich jak lewa a także prawa. Nic zaskakującego, że osoby posługujące się tymi językami posiadają niesamowite zdolności jeśli chodzi o nawigację przestrzenną.Edukacja języków gwarantuje wgląd w określone tradycje kulturowe, które pomogły ukształtować język.

Na przykład w chińskim języku istnieją różne wyrazy dla krewnych, w zależności od tego, czy znajdują się po stronie matki, czy ojca i tego kto pierwszy się urodził. Dlaczego tak się dzieje? Historycznie w Chinach przekazywało to ważne informacje dotyczące statusu społecznego określonej osoby.Jeśli więc radzenie sobie naprawdę uzależnione jest od tego, czy potrafimy znaleźć się w sytuacji innych osób, mówienie ich językiem umożliwia nam głębiej zrozumieć, jak inne osoby widzą.

Autor: Nauka duńskiego online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *