Dom,  Inne,  Nieruchomości

Teraz w trakcie remontu albo budowania łazienki na pewno warto podłączyć odwodnienie liniowe.

Teraz w trakcie remontu lub aranżowania toalety należy podłączyć odwodnienie szczelinowe, inaczej liniowy odpływ. Nie jest to nic innego jak rynienka instalowana pod prysznicem, która odpowiada za odpływ wody do rur kanalizacyjnych. Przy takim montażu częstokroć wybiera się kafelki.

 

Dzięki grawitacyjnemu odbiorowi wody nie tylko pod prysznicem, ale też w zjazdach do piwnicy, garażach i basenach. Odprowadzenie zużytej wody zachodzi pod listwą przez specjalny syfon. Często takie odwodnienie tunelowe nazywane jest odpływową listwą, ponieważ pod takową listwą jest naturalny lub wybudowany wąski tunel, który odprowadza wodę do syfonu, a potem do kanalizacji. Montaż takich odpływów liniowych jest dopuszczalny w dowolnym miejscu podłogi, czy to łazienki (jako łazienkowa armatura), podłoża w garażu czy w publicznych miejscach, jak na przykład baseny i prysznice w pływalniach. Przeważnie stosowane takie odwodnienie szczelinowe (liniowe) jest montowane w prysznicach, by ułatwić korzystanie przez jednostki niepełnosprawne, jeżdżące na wózku inwalidzkim lub którzy potrzebują siadania, wówczas nie potrzeba jakichkolwiek standardowych brodzików bądź krawędzi.

 

Wszystkie elementy przydatne do montażu odpływu liniowego są zrobione ze stali nierdzewnej, to ochrania przed korozją i zapewnia nieustająco piękny wygląd. Listwę zazwyczaj wąską i podłużną możemy pokryć kafelkami albo zdecydować się na listwę metalową z ozdobnymi elementami. Szeroki wybór listw odwodnienia liniowego umożliwia zachować oryginalny design toalety oraz dopasować do aranżacji łazienki, lub pomieszczenia garażowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *