Dom

Wygodne i funkcjonalne kabiny prysznicowe

Mnóstwo osób nie wyobraża sobie funkcjonalnej łazienki bez kabiny prysznicowej. Chociaż wanny mają tak wielu zwolenników, w bardzo wielu przypadkach to właśnie kabina prysznicowa jest wygodniejsza, zajmuje mniej miejsca i łatwiej jest ją zaaranżować w małej łazience. Poza tym kabina prysznicowa to też mniejszy koszt. Tania łazienka urządzona w ładny sposób to najczęściej łazienka wyposażona właśnie w kabinę.

Kabina prysznicowa prostokątna

Jak we wszystkim, tak również w dziale z kabinami prysznicowymi jest naprawdę bardzo duży wybór. Można znaleźć tam zarówno niewielkie i tanie kabiny prysznicowe, jak też nowoczesne kabiny typu walk in. Te ostatnie perfekcyjnie nadają się do pokoi kąpielowych, czyli dużych i nowoczesnych łazienek, które często są zaaranżowane zaraz obok sypialni. To przestrzeń bardzo intymna i osobista, z której korzystają tylko właściciele domu. Kabiny prysznicowe w takim wydaniu premium to spory wydatek. Samo szkło do wykonania ścian kabiny to często nawet koszt kilku tysięcy zł. Jeżeli w planach jest tania łazienka, dużo lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa prostokątna, do której z łatwością uda się dopasować płytki brodzik. Taka kabina jest wygodna do korzystania nawet w przypadku osób mających problemy z poruszanie się.

Jaka kabina do małej łazienki

Największy problem to zawsze urządzenie małej łazienki. Trzeba zmieścić w niej kilka różnych ważnych sprzętów, a przestrzeń nie jest imponująca. W takim przypadku naprawdę doskonale sprawdzają się kabiny o kształcie prostokątnym, o niedużych wymiarach i drzwiach rozsuwanych. Bez trudności uda się ją wpasować nawet w nieduży kąt, w miejscu, w którym jest odpływ. Poza tym to właśnie prostokątne kabiny wyglądają bardziej na czasie i są zgodne z obecnymi trendami. Kabiny półokrągłe nie wpisują się do końca w tak modny współcześnie styl minimalistyczny, w którym ceni się geometryczne kształty. Półokrągła kabina to zatem już trochę przeżytek, chociaż oczywiście jej zamontowanie w swojej łazience nie można uznać za stylistyczne faux pas. W końcu najważniejsze to urządzić sobie swoją przestrzeń w sposób, który jest zgodny z naszym osobistym wyczuciem stylu i gustem. Tylko wtedy we własnym domu będziemy czuć się naprawdę dobrze. Kabina prostokątna to modne rozwiązanie, jednak z pewnością nie jedyne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *