Inne

Zakupić nową oponę

Awarie opon jest dosyć prosto jest je łatać – niewątpliwie z pomocąadekwatnego wyposażenia. W istocie, są i tacy, którzy w każdej sytuacji wolą zakupić nowiuteńką oponę (lub a także zestaw, jeżeli były znoszone), ale osoby spoglądający na życie finansowo raczej skierują się do zakładu wulkanizacji, ażeby takową naderwaną oponę połatać.
Trzeba oprócz tego podkreślić, że wcale nie trzeba niesłychanie dużo, ażeby oponę uszkodzić nawet w trakcie normalnej jazdy po mieście a także niekoniecznie zależy to od kwalifikacji kierowcy. Wystarczy stereotypowy przypadek, przejechanie przez dowolny kujący kamyczek, kawałki stłuczonej butelki, lub też przykładowo nieprzezorne przetarcie się oponą o krawężnik w trakcie omijania pieszego.
Po co zatem kupować nową oponę, skoro istnieje warsztat wulkanizacji i ma możliwośćzreperować wam zniszczoną? Ze stuprocentową pewnością, wszystko uzależnione jest od stopnia szkody. Jeżeli już jest ono niskie na małej powierzchni, to zwykle wystarczy tak zwana wulkanizacja na zimno, którą zajmuje się znacząca większość, nawet niewielkich warsztatów.
Jeśli jednak opona jest coraz mocniej uszkodzona, rozszarpana albo nacięta na większej powierzchni, to niezbędna już będzie wulkanizacja na gorąco. Jest to rozwiązanie lepsze z punktu widzenia technicznego, bardziej stabilne wytrzymałościowo, niemniej jednak również kosztowniejsze i w małej liczbie przypadków dostępne.

Może być też tak, że opona zupełnie nie nadaje się do zreperowania, w ten czas zostaje sprzedaż opon wcześniej stosowanych proponowanych poprzez zakład sprzedaż opon używanych białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *